Dai Bi Buddhista szentély
Az első olyan buddhista templom Magyarországon, amely hivatalos engedélyekkel épült és működik. A szentély ama céllal jött létre, hogy a magyar társadalmat és a és a világszerte élő buddhistákat szolgálja.
Kedves vendégeink!
A szentély látogatására minden nap 11:30-kor van lehetőség. A programon való részvételi igényét kérjük a szálloda recepcióján jelezze.
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
A szentély látogatására minden nap 11:30-kor van lehetőség. A programon való részvételi igényét kérjük a szálloda recepcióján jelezze.
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
A simontornyai Mózsé-hegyre építették, hátulról a hegy „támasztja”, bejárata pedig a Sió folyóra néz. Szerény alapterületű, azonban autentikus vietnámi stílusban épült pagoda, kettős hajlított tetővel, melyet sárkányok díszítenek. A pagoda ajtaját két szent szobra őrzi: egyikük az erőt szimbolizálja (kardot tart a kezében), a másik pedig a tudást. A szentélyben lévő harang Hue volt császárvárosból származik, mely város a vietnámi buddhizmus bölcsője.
Az udvart gránitoszlopok veszik körül, fölöttük lótusz alakú márványlámpák láthatók. Mint minden buddhista szentélyt, egy gyümölcsöskert övezi, amely elősegíti, hogy „Buddha földjén” még tisztább és csendesebb legyen a környezet.
A Szent Teremben minden tárgy és a Három Ékszer is Vietnámból származik. Az Amitabha Buddha-szobor (mintegy 500 kg) tömör vörösrézből, míg a Bodhisattva Avalokitesvara és a Bodhisattva Mahayana szobra látványos zöld kőből készült. A pagoda ajtaját is vietnámi stílusban, tömör rózsafából faragták. Az ajtó alsó részén a négy jellegzetes szent állat (sárkány, oroszlán, teknős és főnixmadár) látható, míg a felső részén a négy évszak növényei (cédrus – a tél, krizantém – az ősz, bambusz – a nyár és egy keleti tavaszi virág – tavasz) láthatók. A négy évszak, a négy szent állat, illetve az erőt és a tudást szimbolizáló szent szobra az egész világot szimbolizálja, továbbá mind egymás jótékony hatását erősítik.